Ładowanie

O firmie

Jesteśmy agencją pracy tymczasowej i pośrednictwa pracy działającą od 2008 roku.

Szybki rozwój gospodarczy a co za tym idzie szybki wzrost zapotrzebowania na pracowników, powoduje, że coraz trudniej pozyskać kandydatów do pracy. Mnóstwo firm, zakładów produkcyjnych, przedsiębiorstw logistycznych oraz międzynarodowych koncernów decyduje się na sprawdzone i skuteczne rozwiązanie – leasing pracowniczy we współpracy z wyspecjalizowaną agencją pracy tymczasowej.

KOL GRUPA to firma zajmująca się użyczeniem pracowników tymczasowych. Potrafimy szybko i efektywnie rekrutować nawet duże ilości pracowników tymczasowych. Zajmujemy się ich zatrudnieniem, obsługą kadrowo-płacową, koordynujemy każdy pobyt pracownika tymczasowego od przyjazdu na mieszkanie poprzez powrót do kraju. Nasi pracownicy to specjaliści w różnych branżach oraz personel pomocniczy.

KOL GRUPA posiada odpowiednie pozwolenia do użyczenia pracowników tymczasowych na terenie Niemiec wydanych przez Bundesagentur – Federalna Agencja.

Użyczenie pracowników tymczasowych reguluje Ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych – Dz.U.2019.0.1563 t.j. – Ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Dokument ten reguluje maksymalny okres na jaki można zatrudnić pracownika tymczasowego, sposób naliczania urlopu wypoczynkowego, obowiązki pracodawcy oraz wymienia prace, których pracownicy tymczasowi wykonywać nie mogą. Umowa o pracę tymczasową zawierana jest między agencją pracy a pracownikiem tymczasowym na okres nie dłuższy niż 18 miesięcy w ciągu kolejnych 36 miesięcy. Niniejsza umowa zawiera dane pracodawcy użytkownika, a także miejsce pracy, stanowisko, zleconą czynność oraz wysokość wynagrodzenia. Należy pamiętać, że ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych jasno wskazuje, iż pracownik tymczasowy nie może być traktowany gorzej w zakresie warunków pracy i płacy, niż pracownik etatowy, zajmujący to samo lub zbliżone stanowisko.

KOL Grupa to Twój partner biznesowy!

Zapytaj o ofertę

Pozwolenia